Co se u nás připravuje? ... listopad a prosinec 2014

Vlastivědný spolek při MKS Červený Kostelec informujeVe čtvrtek 9.října 2014 se v prostoru Multifunkčního v Městské knihovně v Červeném Kostelci (Muzejní depozitář) konala další tématická přednáška, tentokráte s názvem „Slunce vychází nad Koločavou – aneb putování po Podkarpatské Rusi“. Jednalo se o promítání zajímavých fotografií z „Expedice Koločava 2013“ spojené s povídáním o životě místních obyvatel, přírodě a obecně o putování po tomto úchvatném koutu Podkarpatské Rusi. Přednášky se zúčastnila asi čtyřicítka pozorných posluchačů a podle dosavadních ohlasů se velice líbila. Všichni především ocenili připravené textové materiály (za což děkujeme Mgr. D. Brázdové) a již nyní se mohou těšit na další pokračování této přihlášky, které plánujeme na rok 2015. O přesném termínu vás budeme samozřejmě včas informovat.

V listopadovém termínu vás zveme na přednášku pana Milana Zacha Kučery s názvem Největší tajemství Třetí říše, která proběhne ve čtvrtek 13.11.2014 v prostoru Multifunkčního centra v Městské knihovně v Červeném Kostelci. Akci pořádáme ve spolupráci s Městskou knihovnou.

Původně plánovanou přednášku pana Antonína Hepnara o historii Olešnice jsme i proto přesunuli na prosincový termín (konkrétně čtvrtek 11.12.2014), přičemž bychom rádi uvedený termín spojili i s Vánočním posezením Vlastivědného spolku v Muzejním depozitáři. Pozvánky na tyto akce zveřejníme v následujícím zpravodaji a také na všech kosteleckých výlepových plochách.

Ve čtvrtek 4.12.2014 bude zahájena vernisáží naše vánoční výstava s názvem „Vánoční kouzlo domova“. Tato výstava bude probíhat až do neděle 14.12.2014 vždy od 9:00-12:00 a od 13:00-17:00 hodin. Již nyní se těšíme na vaši případnou návštěvu.

Také bychom rádi informovali členy, že informace o činnosti Vlastivědného spolku budou nyní nově zveřejňovány v naší nové vývěsní skříňce, kterou naleznete v Červeném Kostelci, přímo na náměstí T.G.M. vpravo od Elektro Juránek. Věříme, že i tato vývěsní skříňka Vám (ať jste či nejste členy Vlastivědného spolku) více zpřístupní informace o činnosti našeho spolku.

Již nyní se těšíme na setkání s vámi a přejeme mnoho příjemných dní.

Za výbor VS Ing. Roman Kejzlar, předseda spolku