Vyhlašujeme 11. ročník soutěže Děti rodnému kraji

Pro rok 2017-2018 vyhlašujeme další, již 11. ročník regionální soutěže Děti rodnému kraji

Červený Kostelec si v letošním roce (2017) připomíná 180 let od pobytu významné české spisovatelky Boženy Němcové v našem městě. Novomanželé Němcovi se do Červeného Kostelce přestěhovali v září 1837 a ubytovali se v podkroví domu kupce Augustina Hůlka, kde zůstali až do dubna 1838, kdy se stěhovali do Josefova. Němcová nebyla na manželský život připravena a těžko snášela nepřítomnost manžela plnícího služební povinnosti v terénu či na své úřadovně, kterou měl pronajatu v sousedství. Její domácí, manželé Hůlkovi, se stali inspirací pro později zpracovanou povídku Chudí lidé (1856, původně nazvaná Alina). V našem městě Božena Němcová poznala i formana Hejnu, jehož charakter se odrazil v postavě pantáty Hájka v povídce Dobrý člověk. Když Němcovi po půlročním pobytu od Hůlka odcházeli, museli uhradit část nájmu naturálně – náušnicemi, které dostala Božena Němcová jako svatební dar od vévodkyně Kateřiny Zaháňské v Ratibořicích.11. ročník regionální soutěže Děti rodnému kraji

I proto jsme na letošní rok, resp. školní rok 2017-2018, připravili další (již jedenáctý) ročník regionální soutěže Děti rodnému kraji. Téma 11. ročníku je “180. výročí pobytu Boženy Němcové v Červeném Kostelci, ale i v celém našem kraji”. Soutěžní formy dětských prací zahrnují jak libovolný literární útvar, fotografie s komentářem, kresby míst či pohádkových postav, tvorbu z textilních materiálů či modelování pohádkových postav. Rozsah forem prací je široký, jelikož chceme ponechat prostor kreativitě dětských autorů. Důležité však je, aby soutěžní práce splnily základní téma. Jako již tradičně jsou vyhlašovány kategorie dle stupňů jednotlivých mateřských, základních či speciálních škol.

Více podrobných informacích k soutěži najdete na samostatné stránce k soutěži. Případně vám je na požádání rádi poskytneme. Vyhodnocení soutěžních prací proběhne v dubnu 2018, kdy bude ze soutěžních prací také připravena samostatná výstava. Již nyní se těšíme na krásné výtvory našich dětí.